First Team Fixtures & Results 2017-18

Date H/A Opponents Comp Score Scorers
Tue 18 July a Abbey Rangers PSM 1-1 Bitmead
Sat 22 July a Westfield PSM 5-8 Bitmead 2 (1 pen), Webb, Labara, Harvey
Tue 25 July a Spelthorne Sports PSM 4-1 Bitmead 2, Green, Fleming 
Sat 29 July H WOKING XI PSM 3-1 Beadle, Cottee, Harvey
Tue  1 Aug H FARNBOROUGH PSM 1-3 Fleming
Thu  3 Aug H FC Deportivo Galicia PSM 3-1 Cottee, Bitmead, Fisher
Sat 12 Aug a Cambridge City ES1E  2-1 Cottee, Beadle 
Tue 15 Aug H ARLESEY TOWN ES1E  3-2 Bitmead, Cottee, Fleming 
Thu 17 Aug H TIANJIN Fr.  10-2 E Pooley, Laraba 4, Webb, N Pooley, Brazil, Richardson, Surmon
Sat 19 Aug H WEMBLEY FAC p  3-0 Weight, Cottee 2
Sat 26 Aug a AFC Dunstable ES1E  2-2 Bitmead 2 
Mon 28 Aug H EGHAM TOWN ES1E  2-3 Bitmead, Fleming
Sat  2 Sep  H CORINTHIAN-CASUALS  FAC1q  2-0 Fleming, Bitmead
Sat  9 Sep a Uxbridge ES1E 4-2 Beadle, Bitmead, Fleming, Fisher (pen) 
Sat 16 Sep a Marlow FAC2q 2-0  Beadle, Bitmead 
Sat 23 Sep H AYLESBURY ES1E 2-0 Beadle, Jonas 
Tue 26 Sep a Northwood ES1E 7-1 Bitmead 4, Laraba 2, Jonas
Sat 30 Sep H LEATHERHEAD FAC3q  1-2 Fisher (pen) 
Tue 3 Oct a Hayes & Yeading United LC1 0-3
Sat  7 Oct H UXBRIDGE FATp  4-1 Fleming, Weight, Cottee, Jonas 
Sat 14 Oct H HAYES & YEADING UNITED ES1E  4-0  Beadle 2, Webb 2
Tue 17 Oct a Wembley MSC1  3-1 Laraba, Beadle 2
Sat 21 Oct a Thame United ES1E  0-3  
Tue 24 Oct H FLEET TOWN ES1E  10-0 Cottee 3, Beadle, Fisher (pen), Brunton 2, Fleming, Webb, Laraba 
Sat 28 Oct  a Hastings United FAT1q  4-3 Jonas, Webb, Beadle 2
Tue 31 Oct a South Park SSC1  2-2 (2p4) Beadle, Boye
Sat  4 Nov H BEDFORD TOWN ES1E  2-2  Fisher (pen), Boye
Tue 7 Nov a Barnet MSC2 1-3 Fisher (pen)
Sat 11 Nov H KINGSTONIAN FAT2q 2-2 Jabir, Beadle
Tue 14 Nov a Kingstonian FAT2q 0-2
Sat 18 Nov a Chalfont St. Peter ES1E  0-2  
Tue 21 Nov a Kempston Rovers ES1E  2-3  Laraba, Boye
Sat 25 Nov H AFC RUSHDEN & DIAMONDS ES1E 0-2   
Sat  2 Dec a Barton Rovers ES1E  2-1 Beadle, Webb 
Tue 5 Dec a Egham Town ES1E  1-1 Fleming
Sat  9 Dec H BEACONSFIELD TOWN ES1E  0-2
Sat 16 Dec a Arlesey Town ES1E  3-1 Webb, Cottee, English 
Tue 19 Dec a Hanwell Town ES1E 1-2 Cottee
Sat 23 Dec H CAMBRIDGE CITY ES1E  1-2 Fisher
Sat 30 Dec H MONEYFIELDS ES1E  2-1  Cottee, Fisher (pen)
Tue 2 Jan H MARLOW ES1E 4-2 Fisher (pen), Fleming, Cottee, Weight
Sat   6 Jan a Aylesbury United ES1E  1-2 Weight
Sat 13 Jan H AFC DUNSTABLE ES1E  1-3 Herbert 
Tue 16 Jan a Hartley Wintney ES1E  1-2 Herbert
Sat 20 Jan H HANWELL TOWN ES1E  1-4 Webb 
Tue 23 Jan H AYLESBURY UNITED ES1E  0-1
Sat 27 Jan a Bedford Town ES1E 0-1
Tue 30 Jan H HANWORTH VILLA MCC2 0-2
Sat  3 Feb H NORTHWOOD ES1E 2-2 Poley, Fisher (pen)
Sat 10 Feb a Aylesbury ES1E 2-2 Beadle, Kazi
Sat 17 Feb H Kempston Rovers ES1E 7-1 Cottee 2, Beadle 3 (1 pen), Fisher (pen), Jonas 
Sat 24 Feb a Hayes & Yeading United ES1E 2-1 Cottee, Jonas 
Sat 10 Mar a Fleet Town ES1E  2-1  
Sat 17 Mar a Beaconsfield Town ES1E  0-5  
Sat 24 Mar H BARTON ROVERS ES1E  1-0 Howard
Sat 31 Mar H UXBRIDGE ES1E  4-1 Gough 2 (1 pen), Howard, Moody
Sat  7 Apr H CHALFONT ST. PETER ES1E  1-1 Weight
Tue 17 Apr H THAME UNITED ES1E 1-1 Howard
Sat 21 Apr H HARTLEY WINTNEY ES1E 0-1
Tue  24 Apr a Moneyfields ES1E 0-2
Thu 26 Apr a Marlow ES1E 1-1 Beadle
Sat 28 Apr. a AFC Rushden & Diamonds ES1E 0-1

ES1E = Evo-Stik Southern League – East Division
FAC = Emirates FA Cup
FAT = Buildbase FA Trophy
PSM = Pre-Season Match
MSC = Middlesex Senior Cup
SSC = Surrey Senior Cup
MCC = Middlesex Charity Cup
LC =  Big Free Bet.Com Cup (Southern League Cup)